به سایت سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان خوش آمدید.

سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
دوشنبه 06 تیر 1401
لزوم رفع معضلات پایانه‌های شهر برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان گفت: رفع معضلات پایانه‌های مسافربری برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان ضروری است.

ابوالفضل توکلی ظهر امروز _پنجشنبه، بیست‌ودوم اردیبهشت‌ماه_ در جلسه هم‌اندیشی معضلات سازمان پایانه‌ها با حضور مدیران استان با بیان اینکه پایانه‌های شهر در ترددهای روزمره مسافران نقش مؤثری دارد، اظهار کرد: پس از گذر از موج‌های کرونا و افزایش ترددهای مسافران شاهد اتفاق‌های خوبی در حوزه حمل و نقل بین شهری هستیم، در تعطیلات نوروزی از نظر میزان پذیرش مسافران، اصفهان در رتبه دوم گردشگری قرار داشت و در تعطیلی عید فطر نیز ورود و خروج مسافران به اصفهان آمار بالایی داشته است.

وی ادامه داد: در تعطیلات عید فطر آمار خروج مسافران درون شهری از پایانه‌های اصفهان به سایر شهرها حدود ۲۷ هزار و ۳۲۷ نفر و مسافران برون شهری حدود ۶۴ هزار و ۲۸۱ نفر بود و در مجموع کل مسافرت‌ها و خروج افراد از پایانه‌های اصفهان در این ایام حدود ۹۱ هزار و ۶۰۴ نفر گزارش شده است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری اصفهان تصریح کرد: از جمله برنامه‌های سازمان پایانه‌ها در شهر اصفهان تعامل نیروها با شهروندان و توجه به مشکلات حوزه حمل‌ونقل شهری بوده است، البته استقرار نیروی انتظامی در پایانه کاوه به صورت ثابت انجام شده است و نظارت‌های تصویری و حضوری بر ترددهای روزانه مسافران به شهر اصفهان در پایانه‌ها انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه کاهش سهمیه سوخت گازوئیل در اصفهان مشکلاتی را برای مسافران به همراه دارد، گفت: اصفهان تنها شهری است که در کشور جایگاه سوخت گازوئیل دارد و از محاسن این جایگاه این بوده است که مسافران برای ورود به شهرهای دیگر برای تأمین سوخت در اصفهان توقف می‌کنند، از این رو قطع شدن این سوخت و کاهش سهمیه در آینده مشکلاتی را به همراه دارد.

توکلی با بیان اینکه هوشمندسازی عملکردها در سهولت فعالیت‌های روزانه شهروندان نقش زیادی دارد، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات الکترونیکی در بهبود عملکردها مؤثر است، لذا چنانچه صورت وضعیت‌ها و بررسی اسناد در پایانه‌ها به صورت الکترونیکی انجام شود، در تسریع فعالیت‌ها مؤثر است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر درصد زیادی از مسافران درخواست استفاده از اتوبوس‌های پایانه‌های برای جابه‌جایی و سفر را دارند، قطعاً این اتفاق مزیتی برای شهر اصفهان است، در این راستا رفع معضلات پایانه‌ها برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بحث باربری‌های تجاری در اتوبوس‌ها چالش‌هایی را در پایانه‌های شهری به همراه داشته است، موضوع دفتر باربری‌های غیرمجاز نیز از معضلات شهری به‌شمار می‌رود و نیازمند توجه بیشتر مدیریت شهری به کاهش این مشکلات در شهر است.

 

تصاویر جلسه

    آخرین اخبار