اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي
برنامه علمي‌ و عملي براي مقابله با سيلاب‌ها در شهر اصفهان
.

مدير بحران و پدافند غيرعامل شهرداري اصفهان گفت: برنامه مجموعه مديريت شهري براي مقابله با سيلاب‌ها در شهر اصفهان با دو روش علمي و عملي انجام مي‌شود.

سيدرضا جعفريان‌فر در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، اظهار كرد: برنامه مجموعه مديريت شهري براي مقابله با سيلاب‌ها در شهر اصفهان در رويكرد علمي، برگزاري‌ چندين جلسه در اتاق فكر مديريت بحران بوده كه منتج به طرح پيشنهادي شده و براي شهرداري‌هاي مناطق 15 گانه ارسال و نظرات آنها براي بررسي اين طرح مدنظر قرار گرفته است.

وي افزود: در حال حاضر در اتاق فكر مديريت بحران كه هفت نفر از اساتيد دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتي حضور دارند، با دريافت نظرات از مناطق، تجزيه و تحليل آن‌ها آغاز شده است همچنين شرح خدمات سازمان طراحي به منظور بازنگري در تغيير طرح‌هاي شهري كه براي مناطق سه و 13 نوشته شده بود به همراه شرح خدمات ابلاغ شده از سوي وزارت كشور، مورد بررسي دقيق قرار گرفت.

مدير بحران و پدافند غيرعامل شهرداري اصفهان تصريح كرد: پس از بررسي‌هاي كارشناسي، شرح خدمات واحد براي انجام طرح مطالعات آبخيزداري و جمع‌آوري و استحصال سيلاب مناطق 15 گانه تهيه شده و براي انتخاب مشاور جهت انجام مطالعات به معاونت برنامه‌ريزي شهرداري ارسال شده است.

وي با بيان اينكه از مهرماه سال جاري در حوزه عملي براي مقابله با سيلاب‌ها، به همه مناطق و سازمان‌هاي شهرداري ابلاغ شده كه به صورت مستمر كارگروه‌هاي مربوط را برگزار كنند، گفت: چندين كارگروه از جمله سيلاب، اطفاء حريق و امداد و نجات، اطلاع رساني و هشدار زيرنظر مديريت بحران فعاليت دارند كه با برگزاري جلسات مستمر به آخرين وضعيت‌ها رسيدگي مي‌كنند.

جعفريان‌فر گفت: بر اساس قانون جديد مديريت بحران، جلسات اين مديريت بايد به صورت فصلي برگزار شود و اكنون اين دستورالعمل در تمام مناطق 15 گانه و سازمان‌هاي شهرداري اجرايي شده است.

مدير بحران و پدافند غيرعامل شهرداري اصفهان تاكيد كرد: يكي از ابزارهاي مهم براي مقابله با سيلاب در مناطق شهري، موتور كف‌كش براي جمع‌آوري سيلاب است كه همه مناطق دست‌كم به يك دستگاه مجهز بوده و برخي مناطق چندين دستگاه در اختيار دارند كه در صورت لزوم آن را در اختيار ساير مناطق قرار مي‌دهند.

وي ادامه داد: مناطق 13، پنج و شش كه در شيب كوه صفه، قائميه، دشت‌ها و اراضي قرار دارند ممكن است در صورت بروز سيلاب به كمك ديگر مناطق نياز داشته باشند، بنابراين بايد از اكنون براي آنها برنامه‌ريزي بهتري براي مقابله با خطر داشت.

جعفريان‌فر با بيان اينكه هر منطقه شهر اصفهان، معين سه منطقه ديگر در شهر است، اظهار كرد: در قانون مديريت بحران بايد همه دستگاه‌هاي اجرايي و شهرداري در حوادث غيرمترقبه، حوادث طبيعي و حوادث انسان ساخت همه تجهيزات خود را در اختيار مديريت بحران در شهرها قرار دهند.

 
تاریخ:
1398/09/16
تعداد بازدید:
34
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.